GYC15000
- Manufacturer Part Number:
- GYC15000
- Manufacturer/Brand:
- Sprague-Goodman
- Part of Description:
- CAP TRIMMER 2-15PF 100V TH
- Manufacturer :
- Sprague-Goodman
- Product Category :
- Trimmers, Variable Capacitors
- Adjustment Type :
- Top and Bottom
- Capacitance Range :
- 2 ~ 15pF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP)
- Features :
- General Purpose
- Height - Seated (Max) :
- 0.402" (10.20mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- 1000 @ 1MHz
- Size / Dimension :
- 0.433" Dia (11.00mm)
- Voltage - Rated :
- 100 V