GKG3R024
Manufacturer Part Number:
GKG3R024
Manufacturer/Brand:
Sprague-Goodman
Part of Description:
CAP TRIMMER 1.7-3PF 100V TH
Manufacturer :
Sprague-Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Top
Capacitance Range :
1.7 ~ 3pF
Dielectric Material :
Ceramic
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.106" (2.70mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
300 @ 1MHz
Size / Dimension :
0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Voltage - Rated :
100 V