SGC3S100NM
Manufacturer Part Number:
SGC3S100NM
Manufacturer/Brand:
Sprague-Goodman
Part of Description:
CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
Manufacturer :
Sprague-Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Top
Capacitance Range :
3 ~ 10pF
Dielectric Material :
Ceramic
Features :
Low Profile, Non-Magnetic
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
700 @ 25MHz
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated :
500 V