GKG10086-05
Manufacturer Part Number:
GKG10086-05
Manufacturer/Brand:
Sprague-Goodman
Part of Description:
CAP TRIM 3-10PF 100V SMD
Manufacturer :
Sprague-Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Top
Capacitance Range :
3 ~ 10pF
Dielectric Material :
Ceramic
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.114" (2.90mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
500 @ 1MHz
Size / Dimension :
0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Voltage - Rated :
100 V