GKYB3R066
Manufacturer Part Number:
GKYB3R066
Manufacturer/Brand:
Sprague-Goodman
Part of Description:
CAP TRIMMER 1.7-3PF 100V SMD
Manufacturer :
Sprague-Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Top
Capacitance Range :
1.7 ~ 3pF
Dielectric Material :
Ceramic
Features :
Low Profile
Height - Seated (Max) :
0.063" (1.60mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
300 @ 1MHz
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated :
100 V