08055K390FAWTR
Manufacturer Part Number:
08055K390FAWTR
Part of Description:
CAP THIN FILM 39PF 50V 0805
Capacitance :
39 pF
Height - Seated (Max) :
0.029" (0.73mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50 V