HTC1005-1E-5R6-J-L5
- Manufacturer Part Number:
- HTC1005-1E-5R6-J-L5
- Manufacturer/Brand:
- Susumu
- Part of Description:
- CAP THIN FILM 5.6PF 25V 0402
- Manufacturer :
- Susumu
- Product Category :
- Thin Film Capacitors
- Capacitance :
- 5.6 pF
- Features :
- General Purpose
- Height - Seated (Max) :
- 0.013" (0.33mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 25 V