HTC1005-1E-4R7-J-L5
Manufacturer Part Number:
HTC1005-1E-4R7-J-L5
Manufacturer/Brand:
Susumu
Part of Description:
CAP THIN FILM 4.7PF 25V 0402
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Thin Film Capacitors
Capacitance :
4.7 pF
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
25 V