HTC1005-1E-R35-T35-L5
- Manufacturer Part Number:
- HTC1005-1E-R35-T35-L5
- Part of Description:
- CAP THIN FILM 0.35PF 25V 0402
- Capacitance :
- 0.35 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.013" (0.33mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Tolerance :
- ±0.035pF
- Voltage - Rated :
- 25 V