HTC0603-1E-R30-T35-L5
- Manufacturer Part Number:
- HTC0603-1E-R30-T35-L5
- Manufacturer/Brand:
- Susumu
- Part of Description:
- CAP THIN FILM 0.3PF 25V 0201
- Manufacturer :
- Susumu
- Product Category :
- Thin Film Capacitors
- Capacitance :
- 0.3 pF
- Features :
- General Purpose
- Height - Seated (Max) :
- 0.012" (0.31mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 0201 (0603 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Tolerance :
- ±0.035pF
- Voltage - Rated :
- 25 V