12105J390FBTTR
Manufacturer Part Number:
12105J390FBTTR
Manufacturer/Brand:
Ethertronics/AVX
Part of Description:
CAP THIN FILM 39PF 50V 1210
Manufacturer :
Ethertronics/AVX
Product Category :
Thin Film Capacitors
Capacitance :
39 pF
Features :
RF, High Q, Low Loss
Height - Seated (Max) :
0.044" (1.13mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.119" L x 0.098" W (3.02mm x 2.50mm)
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50 V