08051JR65ABTTR
Manufacturer Part Number:
08051JR65ABTTR
Manufacturer/Brand:
Ethertronics/AVX
Part of Description:
CAP THIN FILM 0.65PF 100V 0805
Manufacturer :
Ethertronics/AVX
Product Category :
Thin Film Capacitors
Capacitance :
0.65 pF
Features :
RF, High Q, Low Loss
Height - Seated (Max) :
0.044" (1.13mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
Tolerance :
±0.05pF
Voltage - Rated :
100 V