08055J9R1DBTTR
Manufacturer Part Number:
08055J9R1DBTTR
Part of Description:
CAP THIN FILM 9.1PF 50V 0805
Capacitance :
9.1 pF
Height - Seated (Max) :
0.044" (1.13mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
50 V