06035J4R2BBTTR
Manufacturer Part Number:
06035J4R2BBTTR
Part of Description:
CAP THIN FILM 4.2PF 50V 0603
Capacitance :
4.2 pF
Height - Seated (Max) :
0.029" (0.73mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
50 V