06033J2R8CBTTR
Manufacturer Part Number:
06033J2R8CBTTR
Manufacturer/Brand:
Ethertronics/AVX
Part of Description:
CAP THIN FILM 2.8PF 25V 0603
Manufacturer :
Ethertronics/AVX
Product Category :
Thin Film Capacitors
Capacitance :
2.8 pF
Features :
RF, High Q, Low Loss
Height - Seated (Max) :
0.029" (0.73mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
25 V