04023J0R7BBSTR
Manufacturer Part Number:
04023J0R7BBSTR
Manufacturer/Brand:
Ethertronics/AVX
Part of Description:
CAP THIN FILM 0.7PF 25V 0402
Manufacturer :
Ethertronics/AVX
Product Category :
Thin Film Capacitors
Capacitance :
0.7 pF
Features :
RF, High Q, Low Loss
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
25 V