04023J0R3BBSTR
Manufacturer Part Number:
04023J0R3BBSTR
Part of Description:
CAP THIN FILM 0.3PF 25V 0402
Capacitance :
0.3 pF
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
25 V