04023J100FBSTR
- Manufacturer Part Number:
- 04023J100FBSTR
- Manufacturer/Brand:
- Ethertronics/AVX
- Part of Description:
- CAP THIN FILM 10PF 25V 0402
- Manufacturer :
- Ethertronics/AVX
- Product Category :
- Thin Film Capacitors
- Capacitance :
- 10 pF
- Features :
- RF, High Q, Low Loss
- Height - Seated (Max) :
- 0.020" (0.50mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
- Tolerance :
- ±1%
- Voltage - Rated :
- 25 V