06035J8R2BBSTR
- Manufacturer Part Number:
- 06035J8R2BBSTR
- Part of Description:
- CAP THIN FILM 8.2PF 50V 0603
- Capacitance :
- 8.2 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.029" (0.73mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
- Tolerance :
- ±0.1pF
- Voltage - Rated :
- 50 V