572D107X0010B2T
Manufacturer Part Number:
572D107X0010B2T
Manufacturer/Brand:
Vishay Sprague
Part of Description:
CAP TANT 100UF 20% 10V SMD
Manufacturer :
Vishay Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
B
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard SMD
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.130" L x 0.106" W (3.30mm x 2.70mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
10 V