TIM106M025P0Y
Manufacturer Part Number:
TIM106M025P0Y
Part of Description:
CAP TANT 10UF 20% 25V RADIAL
Capacitance :
10 µF
Height - Seated (Max) :
0.340" (8.64mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
Y
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.325" L x 0.170" W (8.26mm x 4.32mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V