TIM106M010P0W
Manufacturer Part Number:
TIM106M010P0W
Part of Description:
CAP TANT 10UF 20% 10V RADIAL
Capacitance :
10 µF
Height - Seated (Max) :
0.353" (8.97mm)
Lead Spacing :
0.125" (3.18mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
W
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.230" L x 0.105" W (5.84mm x 2.67mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V