TDL334M035S1A
Manufacturer Part Number:
TDL334M035S1A
Part of Description:
CAP TANT 0.33UF 20% 35V RADIAL
Capacitance :
0.33 µF
Height - Seated (Max) :
0.280" (7.11mm)
Lead Spacing :
0.100" (2.54mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.180" Dia (4.57mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V