TDL106M035S1D
Manufacturer Part Number:
TDL106M035S1D
Part of Description:
CAP TANT 10UF 20% 35V RADIAL
Capacitance :
10 µF
Height - Seated (Max) :
0.400" (10.16mm)
Lead Spacing :
0.100" (2.54mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.340" Dia (8.64mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V