TAAD226K050G
Manufacturer Part Number:
TAAD226K050G
Part of Description:
CAP TANT 22UF 10% 50V AXIAL
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.354" Dia x 0.783" L (9.00mm x 19.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V