ECS-F1AE686
Manufacturer Part Number:
ECS-F1AE686
Manufacturer/Brand:
Panasonic - ATG
Part of Description:
CAP TANT 68UF 20% 10V RADIAL
Manufacturer :
Panasonic - ATG
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing :
0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
J
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.236" Dia (6.00mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
10 V