THQ3063123
- Manufacturer Part Number:
- THQ3063123
- Part of Description:
- CAP TANT 0.012UF 10% 63V RADIAL
- Capacitance :
- 0.012 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 35mOhm @ 1kHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.608" (15.44mm)
- Lead Spacing :
- 0.400" (10.16mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 85°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 1.400" Dia (35.56mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 63 V