TCKIC475AT
- Manufacturer Part Number:
- TCKIC475AT
- Part of Description:
- CAP TANT 4.7UF 10% 1206
- Capacitance :
- 4.7 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 4Ohm
- Height - Seated (Max) :
- 0.071" (1.80mm)
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 125°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 16 V