STE3300-16T3MI
Manufacturer Part Number:
STE3300-16T3MI
Part of Description:
CAP TANT 3300UF 20% 16V AXIAL
Capacitance :
3300 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
350mOhm
Manufacturer Size Code :
T3
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.406" Dia x 0.766" L (10.31mm x 19.46mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V