STE4700-10T3KI
Manufacturer Part Number:
STE4700-10T3KI
Part of Description:
CAP TANT 4700UF 10% 10V AXIAL
Capacitance :
4700 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
350mOhm
Manufacturer Size Code :
T3
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.406" Dia x 0.766" L (10.31mm x 19.46mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V