135D357X9025K6
Manufacturer Part Number:
135D357X9025K6
Part of Description:
CAP TANT 350UF 10% 25V AXIAL
Capacitance :
350 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.3Ohm
Manufacturer Size Code :
K
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension :
0.390" Dia x 1.062" L (9.91mm x 26.97mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V