135D757X9010K2
Manufacturer Part Number:
135D757X9010K2
Part of Description:
CAP TANT 750UF 10% 10V AXIAL
Capacitance :
750 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Manufacturer Size Code :
K
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.390" Dia x 1.062" L (9.91mm x 26.97mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V