109D128X9006K2
Manufacturer Part Number:
109D128X9006K2
Part of Description:
CAP TANT 1200UF 10% 6V AXIAL
Capacitance :
1200 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.6Ohm
Manufacturer Size Code :
K
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.406" Dia x 1.217" L (10.31mm x 30.91mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6 V