109D128X9010T2
Manufacturer Part Number:
109D128X9010T2
Part of Description:
CAP TANT 1200UF 10% 10V AXIAL
Capacitance :
1200 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm
Manufacturer Size Code :
T
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.406" Dia x 0.921" L (10.31mm x 23.40mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V