135D506X9025F2
Manufacturer Part Number:
135D506X9025F2
Part of Description:
CAP TANT 50UF 10% 25V AXIAL
Capacitance :
50 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm
Manufacturer Size Code :
F
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.296" Dia x 0.641" L (7.52mm x 16.28mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V