135D826X9015C2
Manufacturer Part Number:
135D826X9015C2
Part of Description:
CAP TANT 82UF 10% 15V AXIAL
Capacitance :
82 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.9Ohm
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.203" Dia x 0.453" L (5.16mm x 11.51mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
15 V