135D255X9100C6
Manufacturer Part Number:
135D255X9100C6
Part of Description:
CAP TANT 2.5UF 10% 100V AXIAL
Capacitance :
2.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10.6Ohm
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension :
0.203" Dia x 0.453" L (5.16mm x 11.51mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100 V