135D405X9060C2
Manufacturer Part Number:
135D405X9060C2
Part of Description:
CAP TANT 4UF 10% 60V AXIAL
Capacitance :
4 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9.3Ohm
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.203" Dia x 0.453" L (5.16mm x 11.51mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
60 V