109D146X9125F2
Manufacturer Part Number:
109D146X9125F2
Part of Description:
CAP TANT 14UF 10% 125V AXIAL
Capacitance :
14 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12Ohm
Manufacturer Size Code :
F
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.312" Dia x 0.796" L (7.92mm x 20.22mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
125 V