CWR29MK156KBXC
Manufacturer Part Number:
CWR29MK156KBXC
Manufacturer/Brand:
Ethertronics/AVX
Part of Description:
CAP TANT 15UF 10% 35V 2721
Manufacturer :
Ethertronics/AVX
Capacitance :
15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Failure Rate :
B (0.1%)
Height - Seated (Max) :
0.108" (2.74mm)
Manufacturer Size Code :
X
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2721 (6954 Metric)
Size / Dimension :
0.273" L x 0.213" W (6.93mm x 5.41mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V