T110A334K125AS
Manufacturer Part Number:
T110A334K125AS
Manufacturer/Brand:
KEMET
Part of Description:
CAP TANT 0.33UF 10% 125V AXIAL
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
0.33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
14Ohm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
A
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.135" Dia x 0.135" L (3.43mm x 3.43mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
125 V