T97R108K6R3CAB
Manufacturer Part Number:
T97R108K6R3CAB
Part of Description:
CAP TANT 1000UF 10% 6.3V 3024
Capacitance :
1000 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
31mOhm
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Manufacturer Size Code :
R
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
3024 (7660 Metric)
Size / Dimension :
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3 V