T354L156M050AT
Manufacturer Part Number:
T354L156M050AT
Part of Description:
CAP TANT 15UF 20% 50V RADIAL
Capacitance :
15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.2Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.713" (18.10mm)
Lead Spacing :
0.250" (6.35mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
L
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.350" Dia (8.90mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V