CWR11HC106KCC
Manufacturer Part Number:
CWR11HC106KCC
Part of Description:
CAP TANT 10UF 10% 15V 2312
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm
Failure Rate :
C (0.01%)
Height - Seated (Max) :
0.098" (2.50mm)
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
15 V