T110C187M006AS
Manufacturer Part Number:
T110C187M006AS
Part of Description:
CAP TANT 180UF 20% 6V AXIAL
Capacitance :
180 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm @ 100kHz
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.289" Dia x 0.289" L (7.34mm x 7.34mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6 V