T322E476M015AT
Manufacturer Part Number:
T322E476M015AT
Manufacturer/Brand:
KEMET
Part of Description:
CAP TANT 47UF 20% 15V AXIAL
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.3Ohm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
E
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.280" Dia x 0.280" L (7.11mm x 7.11mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
15 V