TM8M105K010UBA
Manufacturer Part Number:
TM8M105K010UBA
Manufacturer/Brand:
Vishay Sprague
Part of Description:
CAP TANT 1UF 10% 10V 0603
Manufacturer :
Vishay Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12Ohm
Failure Rate :
Features :
High Reliability
Height - Seated (Max) :
0.039" (0.99mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
M
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
10 V