T97V337K6R3CSB
Manufacturer Part Number:
T97V337K6R3CSB
Manufacturer/Brand:
Vishay Sprague
Part of Description:
CAP TANT 330UF 10% 6.3V 2917
Manufacturer :
Vishay Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
56mOhm
Failure Rate :
Features :
High Reliability
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
COTS
Size / Dimension :
0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
6.3 V