T378E106M025AS
Manufacturer Part Number:
T378E106M025AS
Manufacturer/Brand:
KEMET
Part of Description:
CAP TANT 10UF 20% 25V RADIAL
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Failure Rate :
Features :
High Reliability
Height - Seated (Max) :
0.310" (7.87mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
E
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.230" L x 0.130" W (5.84mm x 3.30mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
25 V