T322B824K035AS
Manufacturer Part Number:
T322B824K035AS
Manufacturer/Brand:
KEMET
Part of Description:
CAP TANT 0.82UF 10% 35V AXIAL
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
0.82 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10Ohm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
B
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.110" Dia x 0.110" L (2.79mm x 2.79mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
35 V